Bovera

komunë në Spanjë


Bovera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrigues, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Bovera ka 357 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.12 km2.

Bovera
Komunë
noform
St. Joseph's church in Bovera
Stema_figura
Vendndodhja
Bovera is located in Spanjë
Bovera
Bovera

Koordinatat: 41°19′42″V 0°38′24″L / 41.32833°V 0.64000°L / 41.32833; 0.64000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Garrigues
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.12 km2
Lartësia 264 m (m.n.d.)
Popullsia 357 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Boverí / Boverina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25178
Koordinatat 41° 19′ 42″ Veri

0° 38′ 24″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Bovera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale