Për bimën Sinapi i bardhë (lat. Sinapis alba) që klasifikohej edhe lat. Brassica alba ose lat. Brassica hirta shiko Sinapi i bardhë
Brassica
Brassica rapa
Brassica rapa
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Brassicales
Familja: Brassicaceae
Grupi: Brassica
Antarët

Shiko Lista

Brassica është gjini e familjes së lakrës dhe mustardës, quajtur Brassicaceae.

Lista e anëtarëveRedakto

Ka disa mospajtime të autorëve rreth emërtimeve. Këtu janë disa nga anëtarëve.

Shiko dhe këtëRedakto

  Commons: Brassica – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.