Brezhdani

fshat në Shqipëri, në Qarkun e Dibrës

Brezhdani është një fshat në Komunën TominRrethit të DibrësShqipëri.

Brezhdani
Fshat
Vendndodhja
Brezhdani is located in Shqipëria
Brezhdani
Brezhdani

Koordinatat: 41°40′48.90″V 20°21′29.10″L / 41.6802500°V 20.3580833°L / 41.6802500; 20.3580833

Administrimi
Shteti Flamuri Shqipëria
Komuna Komuna Tomin
Rrethi Rrethi i Dibrës
Qarku Qarku i Dibrës
Koordinatat 41° 40′ 48.90″ Veri

20° 21′ 29.10″ Lindje

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

EkonomiaRedakto

HistoriaRedakto

Shih dhe këtëRedaktoLidhje të jashtmeRedakto