Bruceton, Tennessee (Bruceton, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Bruceton, Tennessee jetojnë 1478 banorë (2010). Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.9 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (472 ft).

Bruceton, Tennessee
Bruceton, Tennessee
qytet
Location of Bruceton, Tennessee
Population
 • Total1.478

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Bruceton, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale