Brunete është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Madrid Metropolitan Area, të provincës Madrid, në Komunitetin e Madridit. Brunete ka 10,100 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 48.9 km2.

Brunete
Stema zyrtare e Brunete
Popullsia
 • Total10.100
Demonym(s)brunetense
Faqja zyrtarewww.brunete.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto