Brushani
Брушани
Fshat
noform
Vendndodhja
Brushani is located in Maqedonia e Veriut
Brushani
Brushani
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 243 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1434
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 24′ 03″ Veri

21° 57′ 18″ Lindje

Popullsia 2 banorë (2002)