Bullas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noroeste, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Bullas ka 12493 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 82.2 km2.

Bullas
Bullasv.jpg
Flamuri i Bullas
Stema zyrtare e Bullas
Popullsia
 • Gjithsej12.493
Emri i banorëveBullenses or Bulleros
Faqja zyrtarewww.bullas.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto