Bunarça
Fshat
Vendndodhja
Bunarça is located in Maqedonia e Veriut
Bunarça
Bunarça
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 828 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 20′ 12″ Veri

22° 04′ 53″ Lindje

Popullsia 2 banorë (2002)