Disambig.svg Ky artikull merret me bimën Bushi, për presidentët e ShBA shiko George Bush.


Bushi
Buxus sempervirens
Buxus sempervirens
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Sapindales/Buxales
Familja: Buxaceae
Grupi: Buxus
Antarët
  • Bushi
    • (lat. Baxus sempervirens)

Bushi

(lat. Baxus sempervirens)

Lista e antarëveRedakto

  • Baxus sempervirens Bushi

Shiko dhe këtëRedakto

  Commons: Buxaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.