Cabrales

komunë në Spanjë

Cabrales është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Cabrales ka 2233 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 238.29 km2.

Cabrales
Flamuri i Cabrales
Stema zyrtare e Cabrales
Cabrales.png
Popullsia
 • Gjithsej2.233
Emri i banorëvecabraliego
Faqja zyrtarewww.cabrales.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto