Camprodon

komunë në Katalonjë, Spanjë


Camprodon është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Camprodon ka 2516 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103.37 km2.

Camprodon
Komunë
noform
Vendndodhja
Camprodon is located in Spanjë
Camprodon
Camprodon

Koordinatat: 42°18′57″V 2°22′0″L / 42.31583°V 2.36667°L / 42.31583; 2.36667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Kryetari i Bashkisë Esteve Pujol i Badà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.37 km2
Lartësia 988 m (m.n.d.)
Popullsia 2516 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camprodonins, camprodonines
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 18′ 57″ Veri

2° 22′ 0″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto