Candamo

komunë në Spanjë


Candamo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias. Candamo ka 2218 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.97 km2.

Candamo
Komunë
Stema_figuraFlag candamo.png
Vendndodhja
Candamo is located in Spanjë
Candamo
Candamo

Koordinatat: 43°26′48″V 6°3′29″P / 43.44667°V 6.05806°P / 43.44667; -6.05806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Avilés
Kryetari i Bashkisë José Antonio García Vega
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.97 km2
Popullsia 2218 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit candamín / candamina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33828 and 33829
Koordinatat 43° 26′ 48″ Veri

6° 3′ 29″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-candamo.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto