Cangas de Onís

komunë në Spanjë


Cangas de Onís është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Oriente, të provincës Asturias, në Asturias. Cangas de Onís ka 6731 banorë (), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 212.75 km2.

Cangas de Onís
Komunë
noform
The hump-backed Roman Bridge on the Sella River
Stema_figuraCangas de onís.png
Vendndodhja
Cangas de Onís is located in Spanjë
Cangas de Onís
Cangas de Onís

Koordinatat: 43°21′V 5°8′P / 43.350°V 5.133°P / 43.350; -5.133

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Oriente
Kryetari i Bashkisë Jose Manuel González Castro
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 212.75 km2
Popullsia 6731 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit cangués
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33547 to 33559
Faqja Zyrtare www.cangasdeonis.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto