Cangas del Narcea

komunë në Spanjë


Cangas del Narcea është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Narcea, të provincës Asturias, në Asturias. Cangas del Narcea ka 14796 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 823.57 km2.

Cangas del Narcea
Komunë
noform
View of Cangas del Narcea
Stema_figura
Vendndodhja
Cangas del Narcea is located in Spanjë
Cangas del Narcea
Cangas del Narcea

Koordinatat: 43°10′17″V 6°32′20″P / 43.17139°V 6.53889°P / 43.17139; -6.53889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Narcea
Kryetari i Bashkisë José Luis Fontaniella
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 823.57 km2
Popullsia 14796 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit cangu'es / canguesa
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33800-33819
Koordinatat 43° 10′ 17″ Veri

6° 32′ 20″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayto-cnarcea.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto