Capelle aan den IJssel është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 15.42 km² dhe popullsi 65406 banorë[1]. Capelle aan den IJssel është kryeqendra e bashkisë.

Capelle aan den IJssel
Flamuri i Capelle aan den IJssel
Stema zyrtare e Capelle aan den IJssel
Popullsia
 • Gjithsej65.406
Faqja zyrtarewww.capelleaandenijssel.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto