Cardedeu

komunë në Spanjë

Cardedeu është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Cardedeu ka 16897 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.89 km2.

Cardedeu
CardedeuAjuntament.JPG
Flamuri i Cardedeu
Stema zyrtare e Cardedeu
Popullsia
 • Gjithsej16.897
Emri i banorëveCardedeuenc, cardedeuenca
Faqja zyrtarewww.cardedeu.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto