Carmona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña de Carmona, të provincës Sevilla, në Andalusia. Carmona ka 28,679 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 924.12 km2.

Carmona
Church of San Blas
Church of San Blas
Flamuri i Carmona
Stema zyrtare e Carmona
Popullsia
 • Gjithsej28.679
Emri i banorëveCarmonense or Carmonés
Faqja zyrtarewww.carmona.org

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto