Carol Channing

aktore amerikane

Carol Elaine Channing lindi më 1921. Është një aktore dhe komediane amerikane.

Carol Channing
Carol Channing.jpg
Channing, 2009
Informacione personale
Ditëlindja 1921
Vendlindja Seattle, Washington, SHBA

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.