NgjarjeRedakto

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

  • 18 maj - Nexhib bej Draga ishte deputet i Vilajetit të Kosovës në Mexhlisin Osman, dhe senator në Parlamentin e Mbretërisë Serbo-Kroato-Sllovene, veprimtar i gjallë politik për të drejtat kombëtare shqiptare të fillim shekullit XX.