Carrión de los Condes

komunë në Spanjë


Carrión de los Condes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Campos, të provincës Palencia, në Castile dhe León. Carrión de los Condes ka 2302 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 63.37 km2.

Carrión de los Condes
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Carrión de los Condes is located in Spanjë
Carrión de los Condes
Carrión de los Condes

Koordinatat: 42°20′V 4°36′P / 42.333°V 4.600°P / 42.333; -4.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Palencia
Qarku Tierra de Campos
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Villafruela Fierro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 63.37 km2
Lartësia 830 m (m.n.d.)
Popullsia 2302 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Carrionéses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 34120
Faqja Zyrtare www.carriondeloscondes.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto