Carrizo de la Ribera

komunë në Spanjë


Carrizo de la Ribera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Carrizo de la Ribera, të provincës León, në Castile dhe León. Carrizo de la Ribera ka 2537 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.9 km2.

Carrizo de la Ribera
Komunë dhe qytezë
Stema_figura
Vendndodhja
Carrizo de la Ribera is located in Spanjë
Carrizo de la Ribera
Carrizo de la Ribera

Koordinatat: 42°35′6″V 5°49′53″P / 42.58500°V 5.83139°P / 42.58500; -5.83139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca León
Qarku Carrizo de la Ribera
Kryetari i Bashkisë José Luis Martínez Matilla (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.9 km2
Lartësia 873 m (m.n.d.)
Popullsia 2537 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1176
Vendasit carrizano, carrizana, riberano, riberana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 24270
Prefiksi 987
Koordinatat 42° 35′ 6″ Veri

5° 49′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare Ayto. de Carrizo de la Ribera

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto