Caspe është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bajo Aragón-Caspe/Baix Aragó-Casp, të provincës Zaragoza, në Aragon. Caspe ka 9728 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 503.33 km2.

Caspe
Colegiate church of Santa Marya la Mayor.
Colegiate church of Santa Marya la Mayor.
Flamuri i Caspe
Stema zyrtare e Caspe
Popullsia
 • Gjithsej9.728
Emri i banorëveCaspolinos
Faqja zyrtarewww.caspe.es

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto