Castanea
-
Gështenja e butë amerikane
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Fagales
Familja: Fagaceae
Grupi: Castanea
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Castanea është një grup i Gështenjave që hynë në familjen Fagaceae.

Lista e anëtarëve Redakto

Shiko dhe këtë Redakto

Castanea në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Fagaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale