Castellar de n'Hug

komunë në Spanjë


Castellar de n'Hug është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castellar de n'Hug ka 187 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.12 km2.

Castellar de n'Hug
Komunë
noform
Town Hall.
Vendndodhja
Castellar de n'Hug is located in Spanjë
Castellar de n'Hug
Castellar de n'Hug

Koordinatat: 42°17′6″V 2°1′8″L / 42.28500°V 2.01889°L / 42.28500; 2.01889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Berguedà
Kryetari i Bashkisë Josep Orriols i Coch
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.12 km2
Lartësia 1395 m (m.n.d.)
Popullsia 187 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellanès
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8696
Koordinatat 42° 17′ 6″ Veri

2° 1′ 8″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto