Castellar de n'Hug

komunë në Spanjë

Castellar de n'Hug është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castellar de n'Hug ka 187 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 47.12 km2.

Castellar de n'Hug
Town Hall.
Town Hall.
Popullsia
 • Gjithsej187
Emri i banorëveCastellanès

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto