Castellfollit de la Roca

komunë në Spanjë


Castellfollit de la Roca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Garrotxa, të provincës Girona, në Katalonia. Castellfollit de la Roca ka 1043 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.73 km2.

Castellfollit de la Roca
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de Castellfollit de la Roca.svg
Vendndodhja
Castellfollit de la Roca is located in Spanjë
Castellfollit de la Roca
Castellfollit de la Roca

Koordinatat: 42°13′17″V 2°33′3″L / 42.22139°V 2.55083°L / 42.22139; 2.55083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Garrotxa
Kryetari i Bashkisë Moisés Coromina Soler
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.73 km2
Lartësia 296 m (m.n.d.)
Popullsia 1043 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castellfollitenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17856
Koordinatat 42° 13′ 17″ Veri

2° 33′ 3″ Lindje

Faqja Zyrtare www.castellfollitdelaroca.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto