Castrillón

komunë në Spanjë

Castrillón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Avilés, të provincës Asturias, në Asturias. Castrillón ka 22843 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.34 km2.

Castrillón
Streets in Salinas beach
Streets in Salinas beach
Flamuri i Castrillón
Stema zyrtare e Castrillón
Castrillon Asturies map.svg
Popullsia
 • Gjithsej22.843
Emri i banorëveCastrillonense
Faqja zyrtarewww.ayto-castrillon.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto