Castropol

komunë në Spanjë


Castropol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Eo-Navia, të provincës Asturias, në Asturias. Castropol ka 3900 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 125.77 km2.

Castropol
Komunë
noform
Castropol seen from the east across the Eo river estuary c.1975
Stema_figuraFlag castropol.svg
Vendndodhja
Castropol is located in Spanjë
Castropol
Castropol

Koordinatat: 43°32′V 7°2′P / 43.533°V 7.033°P / 43.533; -7.033

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Eo-Navia
Kryetari i Bashkisë José Ángel Pérez García
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 125.77 km2
Popullsia 3900 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit castropolense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33760, 33768, 33769, 33778 and 33794
Faqja Zyrtare www.ayto-castropol.com

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto