Catoira është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Caldas, të provincës Pontevedra, në Galicia. Catoira ka 3473 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.1 km2.

Catoira
Popullsia
 • Gjithsej3.473
Emri i banorëveCatoirenses
Faqja zyrtarewww.catoira.gal

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto