Cehegín

komunë në Spanjë

Cehegín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noroeste, të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Cehegín ka 16248 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.47 km2.

Cehegín
Flamuri i Cehegín
Stema zyrtare e Cehegín
Popullsia
 • Gjithsej16.248
Emri i banorëveCehegineros

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Cehegín – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale