Citrus
-
Limoni
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Rosidae
Sapindales
Fisi: Sapindales
Familja: Rutaceae
Grupi: Citrus
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Citrus është grup në familjen Rutaceae.

Lista e anëtarëveRedakto

Hibrite
  • Citrus x aurantifolia
  • Citrus x aurantium
  • Citrus x bergamia
  • Citrus x hystrix
  • Citrus x ichangensis
  • Citrus x limon
  • Citrus x limonia
  • Citrus x paradisi
  • Citrus x sinensis

Shiko dhe këtëRedakto

Citrus në projektin Commons të Wikipedias (Citrus bergamia)
Citrus në projektin Commons të Wikipedias (fruta)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Rutaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.