Ciudad Real është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Ciudad Real ka 74921 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 289.98 km2.

Ciudad Real
Plaza Mayor de Ciudad Real
Plaza Mayor de Ciudad Real
Flamuri i Ciudad Real
Stema zyrtare e Ciudad Real
Popullsia
 • Gjithsej74.921
Emri i banorëveCiudadrealeños
Faqja zyrtareciudadreal.es

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto