Ciudad Real është një provincë e komunitetit autonom Castilla-La Mancha, në Spanjë. Ciudad Real ka një popullsi prej 506864 banorë, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 19813 km2.

Provinca Ciudad Real
Popullsia
 • Gjithsej506.864
Emri i banorëveCiudarrealeños

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto