Clariana de Cardener

komunë në Spanjë


Clariana de Cardener është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Clariana de Cardener ka 147 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40.78 km2.

Clariana de Cardener
Komunë
Stema_figuraBandera de Clariana de Cardener.svg
Vendndodhja
Clariana de Cardener is located in Spanjë
Clariana de Cardener
Clariana de Cardener

Koordinatat: 41°56′5″V 1°37′51″L / 41.93472°V 1.63083°L / 41.93472; 1.63083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Kryetari i Bashkisë Albert Bajona i Mascaró
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.78 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 147 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25290
Koordinatat 41° 56′ 5″ Veri

1° 37′ 51″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto