Clarksburg, Tennessee (Clarksburg, Tennessee) është një qytet në qarkun Carrollshtetit federal Tennessee, SHBA. Në Clarksburg, Tennessee jetojnë 393 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një sipërfaqe prej  km2 (1.2 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej (522 ft).

Clarksburg, Tennessee
Clarksburg, Tennessee
qytet
Popullsia
 • Gjithsej393
Faqja zyrtarehttp://www.clarksburgtn.org

Historia Redakto

Gjeografia Redakto

Referimet Redakto

  1. ^ Tennessee Department of Economic and Community Development, Certified Population of Tennessee Incorporated Municipalities and Counties Arkivuar 30 qershor 2014 tek Wayback Machine, State of Tennessee official website, 14 July 2011. Retrieved: 6 December 2013.

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Clarksburg, Tennessee – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale