Clermont-Ferrand

komunë në departamentin Puy-de-Dôme, Francë

Clermont-Ferrand është një qytet në anën perëndimore të Francës.

Clermont-Ferrand
Ville de Clermont-Ferrand.jpg
Popullsia
 • Total143,886
{{{postal_code_type}}}
63000, 63100
Faqja zyrtareWeb faqja

GjeografiaRedakto

DemografiaRedakto

HistoriaRedakto

Objekte turistike dhe kulturoreRedakto

UniversitetetRedakto

PersonaliteteRedakto

Panorama e qytetitRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto