Kolmar

komunë në departamentin Haut-Rhin, Francë
(Përcjellë nga Colmar)

Colmar është një qytet në rajonin e Lindja e madheFrancë.

France Haut Rhin Colmar 01.jpg

GjeografiaRedakto

  • Posita gjeografike:

DemografiaRedakto

HistoriaRedakto

Objekte turistike dhe kulturoreRedakto

UniversitetetRedakto

PersonaliteteRedakto

Panorama e qytetitRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto