Constantí

komunë në Spanjë

Constantí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. Constantí ka 6592 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.94 km2.

Constantí
Constanti.jpg
Flamuri i Constantí
Stema zyrtare e Constantí
Popullsia
 • Gjithsej6.592
Emri i banorëveConstantinencs

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto