Corbera de Llobregat

komunë në Spanjë


Corbera de Llobregat është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Corbera de Llobregat ka 13435 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.44 km2.

Corbera de Llobregat
Komunë
noform
View over Corbera de Llobregat, Barcelona from the Can Fisa hotel
Vendndodhja
Corbera de Llobregat is located in Spanjë
Corbera de Llobregat
Corbera de Llobregat

Koordinatat: 41°25′1″V 1°55′53″L / 41.41694°V 1.93139°L / 41.41694; 1.93139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.44 km2
Lartësia 342 m (m.n.d.)
Popullsia 13435 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 25′ 1″ Veri

1° 55′ 53″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto