Cornwall është një qytetKontetë e bashkuara Stormont, Dundas dhe Glengarry, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 61.52 km² dhe popullsi 46340 banorë.[1]

Cornwall
qytet
Cornwall ON 1.JPG
Flamuri i Cornwall
Popullsia
 • Gjithsej46.340
Faqja zyrtarewww.cornwall.ca/

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Cornwall – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario