Corylus
Corylus
-
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Fagales
Familja: Corylaceae
Grupi: Corylus
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Corylus është grup i bimëve në famijen Corylaceae.

Lista e anëtarëveRedakto

 • Corylus americana
 • Corylus avellana - Lajthia
 • Corylus chinensis
 • Corylus colurna
 • Corylus cornuta
 • Corylus ferox
 • Corylus heterophylla
 • Corylus jacquemontii
 • Corylus maxima
 • Corylus sieboldiana
 • Corylus tibetica

Shiko dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Betulaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.