Creixell

komunë në Spanjë

Creixell është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Creixell ka 3319 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.46 km2.

Creixell
Flamuri i Creixell
Stema zyrtare e Creixell
Popullsia
 • Gjithsej3.319
Emri i banorëveCreixellencs

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Creixell – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale