Cuevas del Becerro

komunë në Spanjë


Cuevas del Becerro është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serrania de Ronda, Guadalteba, të provincës Málaga, në Komunitetin Andalusia. Cuevas del Becerro ka 1,790 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16 km2.

Cuevas del Becerro
Qytet
Vendndodhja
Cuevas del Becerro is located in Spanjë
Cuevas del Becerro
Cuevas del Becerro

Koordinatat: 36°52′V 5°2′P / 36.867°V 5.033°P / 36.867; -5.033

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Málaga
Qarku Serrania de Ronda, Guadalteba
Kryetari i Bashkisë Joaquín Esquina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16 km2
Lartësia 724 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.cuevasdelbecerro.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto