Cupressus
Cupressus
Cupressus
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Pinales
Familja: Cupressaceae
Grupi: Cupressus
Anëtarët

Lista e anëtarëve

Cupressus është grup i cili bënë pjesë në familjen Cupressaceae.

Lista e anëtarëveRedakto

Po ashtu në këtë grup bëjnë pjesë dhe:

Shiko dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Cupressus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.