Kuskuta evropiane
Kuskuta evropiane
Kuskuta evropiane
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Solanales
Familja: Convolvulaceae
Grupi: Cuscuta
Cuscuta europaea

Kuskuta evropiane ( lat. Cuscuta europaea L.) e njohur si: - rroth i Evropës, kukutë, grethatel (Shkodër), tel dreqi (Tiranë), bar i dreqit (Pogradec), është antare e fammiljes Convolvulaceae

Shiko dhe këtëRedakto

Kuskuta evropiane në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Familja Convolvulaceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale


  Ky artikull në lidhje me biologjinë është i cunguar. Ndihmoni dhe ju në përmirsimin e tij.