Dübendorf

është vendbanim në Zvicër

Dübendorf është qytet në distriktin Uster në kantoni ZürichZvicër.

Dübendorf
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Zyrih
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.26 km2
Popullsia 25,124 banorë
Dendësia 1,846 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 8600
Prefiksi 0191
Faqja Zyrtare http://www.duebendorf.ch/de/

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto