Dabnishti

fshat në Maqedoni
Dabnishti
Дабниште
Fshat
noform
Vendndodhja
Dabnishti is located in Maqedonia e Veriut
Dabnishti
Dabnishti
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 554 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1434
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 22′ 42″ Veri

22° 00′ 50″ Lindje

Popullsia 27 banorë (2002)