Daizen Maeda

futbollist japonez

Daizen Maeda (前田 大然 Maeda Daizen?, lindur më 20 Tetor 1997) është një futbollist japonez.

Daizen Maeda
Të dhënat personale
Emri i plotëDaizen Maeda
Data e lindjes (1997-10-20) 20 Tetor, 1997 (22 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japonia
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualCS Marítimo
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2016–2019Matsumoto Yamaga FC56(9)
2017Mito HollyHock36(13)
2019–CS Marítimo
Ekipi kombëtar
2019–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

ReferimetRedakto