DeAndre Yedlin

futbollist amerikan

DeAndre Roselle Yedlin (lindur më 9 Korrik 1993) është një futbollist amerikan i cili luan anglez Tottenham HotspurPremier League dhe me kombëtaren amerikane si mbrojtës.

DeAndre Yedlin
Të dhënat personale
Emri i plotëDeAndre Roselle Yedlin[1]
Data e lindjes (1993-07-09) 9 Korrik, 1993 (26 vjeç)
Vendi i lindjesSeattle, Washington, Shtetet e Bashkuara
Gjatësia1,73 m (5 ft 8 in)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualTottenham Hotspur
Karriera në rini
2004–2006Emerald City FC
2006–2008Northwest Nationals
2008–2010Crossfire Premier
2010–2011Seattle Sounders FC
2011–2012Akron Zips
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012Seattle Sounders FC U-2316(1)
2013–2014Seattle Sounders FC56(1)
2015–Tottenham Hotspur0(0)
Ekipi kombëtar
2013Shtetet e Bashkuara U–204(0)
2014–Shtetet e Bashkuara10(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 2 Dhjetor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 15 Nëntor 2014

ReferimeRedakto

  1. ^ "2014 FIFA World Cup Brazil: List of Players" (PDF). FIFA. 11 qershor 2014. f. 32. Marrë më 11 qershor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)