Decatur, Illinois (City of Decatur) është një qytet në qarkun Maconshtetit federal Illinois, SHBA. Në Decatur, Illinois jetojnë banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është banor/km2 (1969.7 banorë/sq mi). Qyteti ka një lartësi mbidetare prej (677 ft).

Decatur, Illinois
City of Decatur
qytet
Decatur Downtown
Decatur Downtown
Faqja zyrtarewww.ci.decatur.il.us

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Decatur, Illinois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale