Degaña

komunë në Spanjë


Degaña është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Narcea, të provincës Asturias, në Asturias. Degaña ka 1270 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 87.16 km2.

Degaña
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Degaña is located in Spanjë
Degaña
Degaña

Koordinatat: 42°55′V 6°34′P / 42.917°V 6.567°P / 42.917; -6.567

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Asturias
Provinca Asturias
Qarku Narcea
Kryetari i Bashkisë Jaime Gareth Flórez
Partia IU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 87.16 km2
Popullsia 1270 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit degañés
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 33812

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Degaña – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale